Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija priėmė griežtus, gyventojų saugumą užtikrinančius, sprendimus
2020-03-13

Šiandien posėdžiavusi rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos vadovo 2020 m. kovo 12 d. sprendimus dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių, į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas ir susidariusią virusinių susirgimų situaciją Lietuvoje, patvirtino priemones, užtikrinančias rajono gyventojų saugumą bei ligų plitimo prevenciją.

 

Švietimo, kultūros ir sporto įstaigų vadovai yra įpareigoti nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2020 m. kovo 27 d. stabdyti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą, švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, rekomenduojant pasinaudoti mokinių atostogomis ir pasiruošiant taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

Savivaldybės įstaigų vadovus komisija įpareigojo:

- užtikrinti galimybę tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu;

- maksimaliai teikti gyventojų aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, vengiant tiesioginio kontakto;

- uždrausti kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymą ir šių įstaigų veiklą;

- uždrausti veiklą vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo dienos centruose.

- nuo kovo 13 d. uždrausti visus sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų įstaigose, visuomeninio maitinimo įstaigose planuojamus šventinius ir kitus renginius visoje Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje;

- atšaukti visas darbuotojų komandiruotes ne tik į užsienio valstybes, bet ir Lietuvoje.

Rajono gyventojams, pajutusiems ligos simptomus, komisija nurodė nesilankyti jokiose įstaigose, taip pat – ir sveikatos, o į šeimos gydytoją dėl nedarbingumo pažymos kreiptis tik telefonu.

Nuo kovo 13 dienos yra draudžiamas asmenų, gulinčių asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir gyvenančių globos namuose lankymas, išskyrus ypatingus atvejus.

Iki atskiro nurodymo stabdoma Lazdijų, Veisiejų ir Seirijų turgaus prekyviečių veikla.

Siekdama didesnio gyventojų saugumo, Ekstremalių situacijų komisija rekomendavo visoms rajono savivaldybės teritorijoje esančioms visuomeninio maitinimo įstaigoms trumpinti darbo laiką iki 20 valandos. Rajono savivaldybės teritorijoje veikiančiose visuomeninio maitinimo ir prekybos vietose, degalinėse naudoti sustiprintas sanitarijos ir dezinfekcijos priemones.

Taip pat ir religinėms bendruomenėms rekomenduojama riboti masinius renginius.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis