Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešiasdešimt septintoji karantino diena: Vyriausybė planuoja pašvelninto karantino patęsimą, mobiliuosiuose punktuose tyrimų bus mažiau, policija tikrino, kaip laikomasi saviizoliacijos taisyklių
2020-05-21

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, jog mobiliuosiuose punktuose ėminių dėl COVID-19 nuo šiol bus atliekama gerokai mažiau. Jie bus imami tik žmonėms, kuriems būtina išsitirti, išskyrus atvejus, kai tyrimai privalo būti atliekami prevenciniais tikslais. Tai reiškia, kad mobiliuose punktuose bus tiriami  žmonės, kurie jaučia bent vieną iš ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų, kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose, taip pat žmonės, kuriems paskirtos planinės medicininės intervencijos, išskyrus odontologijos ir burnos priežiūros paslaugas.  Taip pat bus tiriami žmonės, kuriuos planuojama priimti į socialinės globos įstaigas ilgalaikei arba trumpalaikei globai. Jie turi būti ištirti ne anksčiau nei 24 valandos iki jų priėmimo į minėtą įstaigą. Kaip ir iki šiol bus tiriami iš užsienio grįžę žmonės. Sveikatos apsaugos ministro, valstybės ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, toks sprendimas priimtas įvertinus mobilių punktų ir Koronos karštosios linijos, kuri pastarosiomis savaitėmis kasdien sulaukia po keliolika tūkstančių skambučių per dieną, apkrovas.

 

Šiandien vykusioje SAM nuotolinėje konferencijoje su COVID-19 statistika supažindino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė. Jos pateiktais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje serga 475 gyventojai mirė – 61. Per pastarąją parą mirė vienas gyventojas, daugiau nei 71 metų amžiaus. Jis sirgo onkologine liga. Pasveiko 1047 gyventojai, iš jų – 208 medikai. Naujai susirgo 16 gyventojų: 14 iš jų – Vilniaus apskrityje. 1 – tolimųjų reisų vairuotojas iš Panevėžio, kuriam COVID-19 požymiai atsirado sugrįžus iš reiso į Briuselį. 79 pacientai dėl COVID-19 gydomi stacionariai, 2 yra reanimacijoje.  Pateikta ir kita išsami susirgimų statistika, ligos išplitimo židiniai ir specialistų prognozės.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis  pranešė apie galimą karantino sąlygų pratęsimą dar ir birželio mėnesį, tačiau pabrėžė, kad jo režimas nebus toks griežtas: liks  tik ribojimai dėl asmens apsaugos priemonių ir judėjimo per sieną. Jis žadėjo, jog Vyriausybės nutarimas dėl karantino bus išdėstomas nauja redakcija, atsiras naujų pašvelninimų. Kol kas  galutinio sprendimo nėra, tačiau  planuojama riboti, o kurį laiką bus privaloma tai daryti,  žmonių patekimą į Lietuvos Respublikos teritoriją. Ypač kalbant apie tas valstybes, kur epidemiologinė situacija nėra suvaldyta arba yra aukštos rizikos šalys. „Kalbant apie ūkinės veiklos suvaržymus, kurie yra susiję su karantino režimu, apie masinius renginius, prekybos centrus, kur reikės reguliuoti žmonių skaičių, srautus, apsaugos priemones, panašu, kad kito teisinio režimo kaip karantinas nėra“, – sakė jis.

Vakar Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Rima Šukienė kartu su policijos pareigūnais patikrino, kaip karantino taisyklių laikosi savivaldybės saviizoliacijai paruoštuose būstuose apgyvendinti iš užsienio grįžę asmenys. Aplankyti 9, atsitiktine tvarka parinkti šių būstų gyventojai. Visi jie rasti apgyvendinimo vietose, pažeidimų nenustatyta. Dvi gyventojos po 14 dienų sėkmingos saviizoliacijos išvyko į namus. Šiandien savivaldybės saviizoliacijos būstuose gyvena 16 asmenų. Vienas rajono gyventojas į rajoną sugrįžo asmeniniu transportu.  Laisvėjant karantino sąlygoms, vis daugiau rajono gyventojų, dirbusių ar besimokančiųjų užsienyje, į Lazdijus parvyksta automobilių keliais. Tačiau jie vis tiek privalo užsiregistruoti ir atlikti 14 dienų saviizoliaciją. Susirgimų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 pastarąją parą rajone nebuvo užfiksuota. Šiandien karščiavimo klinikos medikai paėmė ėminius rajono gyventojams, kurie turi siuntimus planinėms medicininėms procedūroms, taip pat paskutiniesiems rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams. Kaip informavo Lazdijų PSPC, kurioje veikia ir rajono karščiavimo klinika, direktorė Aušra Dainauskienė, įsigaliojus naujoms, karantino reikalavimus atlaisvinančioms  nuostatoms, rečiau bus tiriami socialiniai darbuotojai. Stacionarių socialinės globos įstaigų darbuotojų, kurie turi daug ir dažnų kontaktų su šių įstaigų gyventojais,  tyrimo tvarka kol kas išliks tokia pati.  Į karščiavimo kliniką pirminės sveikatos priežiūros centrų, esančių rajone,  medikai šiandien neatsiuntė nė vieno paciento.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis