Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Septintoji karantino diena: tęsiami pradėti darbai, jau dezinfekuotos visų rajono daugiabučių laiptinės. Geros žinios iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2020-03-22

Šiandien, sekmadienį, situacija rajone iš esmės nepasikeitė. Pradėti darbai tęsiami, atidžiai stebima situacija Lietuvoje ir pasaulyje bei nedelsiant reaguojama į gyventojų bei savivaldybės įstaigų vadovų prašymus.

 

Dezinfekuotos jau visos Lazdijų rajone esančių daugiabučių laiptinės. Vakar daugiabučių laiptinės buvo dezinfekuotos Lazdijuose ir Veisiejuose, šiandien esančios kaimiškosiose vietovėse: Dumblio, Miškinių, Kučiūnų, Seirijų, Metelių, Petroškų, Rūdos, Avižienių, Janėnų, Straigių, Teizų, Nemajūnų, Kuklių, Krosnos, Vartų, Šeštokų, Aštriosios Kirsnos, Naujosios Kirsnos, Būdviečio, Rudaminos, Jukneliškės gyvenvievietėse esančiuose daugiabučiuose. Dezinfekcijos darbus atliko UAB „Lazdijų vanduo“ darbuotojai. Minėtos įstaigos vadovas Eimantas Zaburas informavo, kad nedezinfekuoti liko tik 5 daugiabučiai gyvenamieji namai: po du - Varnėnuose ir Barčiuose, vienas – Viktarinoje. Jie bus dezinfekuoti artimiausiu metu.

LR Vyriausybė, suprasdama ne tik lietuvių, bet ir kitų šalių piliečių norą sugrįžti į savo tėvynes, patikslino laiką, iki kurio jie galės sugrįžti į tėvynes. Keleivių tranzitas per Lietuvos teritoriją bus leidžiamas iki 2020 m. kovo 24 d. 00:00 val. Svarbu tai, kad tranzitas galimas be būtinojo sustojimo. Po 2020 m. kovo24 d. 00:00 val. iki karantino pabaigos užsieniečių keleivinis tranzitas per Lietuvą galės būti vykdomas tik geležinkeliu be sustojimų (išskyrus būtinąjį sustojimą, įskaitant ir atvejus tarptautiniams diplomatiniams ir (ar) konsuliniams įsipareigojimams įvykdyti).

 

Saviizoliacijos būstuose gyvenančių rajono žmonių skaičius didėja. Kaip jau esame informavę vakar, savivaldybės saviizoliacijai įrengtuose būstuose, 14 dienų laikotarpiui yra apgyvendinti 5 iš užsienio grįžę rajono gyventojai. Rytoj sugrįš dar vienas žmogus, kuris taip pat neturi galimybės saviizoliuotis artimoje aplinkoje – jį savivaldybė taip pat apgyvendins specialiai tam parengtame būste.

 

Tikėtina, kad bus griežtinamos sankcijos nesilaikantiems saviizoliacijos rėžimo. Lietuvos policija kiekvieną dieną vyksta į daugiau kaip 300 iškvietimų, kurių tikslas drausminti saviizoliacijos rėžimo nesilaikančius asmenis. Lazdijuose tokių iškvietimų skaičius taip pat skaičiuojamas dešimtimis. Primename, kad saviizoliacija yra labai svarbi, jos laikytis būtina. Informuojame, kad nuo karantino pradžios anketas apie sugrįžimą jau yra užpildę daugiau nei 75 tūkst. grįžusių į Lietuvą šalies gyventojų. Labai prašome gyventojų supratimo, paraginkite supratingais būti ir kitus. Vis dėl to, stebint, kad gyventojai neretai dar leidžia sau nesilaikyti saviizoliacijos rėžimo, numatoma sankcijas griežtinti. Jau savaitės pradžioje Teisingumo ministras teiks Vyriausybei pasiūlymą dėl sankcijų asmenims, nesilaikantiems saviizoliacijos taisyklių karantino sąlygomis, sugriežtinimo.

Jau kitą savaitę tyrimai, kuriuos atlikus nustatomas koranovirusas, bus atliekami daug aktyviau. Reikalingi ir taip laukiami reagentai jau skrenda į Lietuvą. Šiandien LR Ministro Pirmininko patarėjas Giedrius Surplys informavo, kad šiuo metu pasaulyje vyksta konkurencinis karas dėl COVID-19 identifikavimo priemonių, jų reikia visiems, galimai pasiūla yra mažesnė nei paklausa. Vis dėl to neabejojame, kad reagentų nepritruks ir džiaugiamės, kad jei ne karą, tai bet mūšį dėl reagentų pavyko laimėti – reagentai į Lietuvą atvyksta. Tikimės, kad mobili patikros laboratorija Alytuje jau greitai veiks pilnu pajėgumu.

Nuotrauka iš Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko S. Skvernelio Facebook paskyros.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis