Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Rajono vadovai akcentavo kryptingą bendradarbiavimą saugant kultūros paveldą
2020-02-07

Rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, jos pavaduotojas Audrius Klėjus bei patarėja Sonata Dumbliauskienė susitiko su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus skyriaus vedėju Aliumi Baranausku bei vyriausiąja specialiste Margarita Janušoniene. Paveldosaugos specialistai į Lazdijus atvyko aptarti veiklos aktualijų ir bendradarbiavimo sričių.

 

Pristatydamas kultūros paveldo objektų situaciją Lazdijų rajone, A. Baranauskas sakė, jog problemų šuo metu nėra – visi 127 objektai, tarp kurių – piliakalniai, kapinės, yra tvarkomi, už jų priežiūrą jau daug metų yra atsakingi seniūnai. Du kultūros paveldo objektai priklauso Lazdijų krašto muziejui, trys bažnyčios – Rudaminos, Krikštonių ir Veisiejų – religinėms bendruomenėms. Didžiausia saugotina vertybė Lazdijų rajone yra Būdviečio svirnas – seniausias svirnas visoje Lietuvoje. Jis priklauso Vilkaviškio vyskupijai. Specialistų nuomone, statiniu šiuo metu nėra tinkamai pasirūpinta. Kita problema, aktuali visoje apskrityje, dažna savivaldybių darbuotojų, kurie atsakingi už paveldosaugą, kultūros paveldo objektų stebėseną, kaita. Lazdijų krašto muziejus, Veisiejų bei Metelių regioniniai parkai buvo pagirti už tai, kad kryptingai ir reguliariai vykdo su paveldosauga susijusios informacijos sklaidą.

Savivaldybės merė Ausma Miškinienė akcentavo, kad dažnai gyventojai kreipiasi prašydami investuoti, sutvarkyti vieną ar kitą kultūros paveldo objektą. Pasak merės, gyventojams nėra aktualu, kam statinys priklauso. Jie tiesiog rūpinasi saugotinais gimtųjų vietų objektais. A. Miškinienė sakė esanti dėkinga Lazdijų krašto verslininkams, svariais indėliais prisidėjusiems tvarkant rajone esančius kultūros paveldo objektus, dažniausiai – bažnyčias. Ji teigė, jog savivaldybės vadovams šalia aktualių ūkinių klausimų yra svarbu spręsti kultūros problemas – tai nėra pamiršta ar ignoruojama.

Apskrities paveldosaugininkams, sprendžiant kultūros paveldo objektų priežiūros, tvarkymo ar restauravimo klausimus, ji pasiūlė bendradarbiauti: pirma – nustatant prioritetinius objektus rajone, antra – kooperuojant pasirinktam tikslui savivaldybės, departamento ir įvairių kitų šaltinių lėšas.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis