Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Svarbi žinia mažiausiųjų tėvams – šią vasarą darželiai durų neužvers
2020-02-06

Iki šiol Lazdijų rajone įsikūrusios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos vasaros metu buvo uždaromos mėnesiui, kai kurios – dviem. Nuo šių metų tokia tvarka keisis.

„Manau, kad šie pokyčiai neišvengiami. Viena didžiausių problemų mūsų krašte, su kuria susiduria dirbantys tėvai – ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų atostogos, kai darželiai uždaromi mėnesiui ar dviem. Tėvams tai nėra patogu, tad nuolat sulaukiu jų prašymų sudaryti galimybę vaikus vesti į darželius  visą vasarą. Atsižvelgę į tėvų nuomonę nusprendėme, kad darželiai turi dirbti tokiu grafiku, kuris visų pirma patogus tėvams“, – apie pokyčius kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė, pabrėžusi, kad supranta permainų keliamus iššūkius. „Šie metai bus pirmieji, kai darželiai dirbs kitaip, tad bus nemažas iššūkis išleisti personalą atostogų, tačiau neabejoju, kad susidorosime“, – kalbėjo savivaldybės merė.

 

Praėjusiais metais Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius,  Lazdijų mokykla-darželis „Kregždutė“ bei Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ atostogoms buvo uždaryti mėnesį, kitos Lazdijuose esančios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos – du mėnesius. Pasak tėvų, kurie kreipiasi į savivaldybę, tai nėra patogu, nes dirbantiems tėvams vasarą pats darbymetis ir atostogauti tuo metu, kai uždaromi darželiai, jie tiesiog negali. Šiais metais Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius,  Lazdijų mokykla-darželis „Kregždutė“ bei Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ durų neužvers, o likusios Lazdijų rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos dirbs pagal poreikį, kurį išsiaiškinsime artimiausiu metu. Šiuo metu apklausiami tėvai ir jų nuomonė lems ar Seirijuose, Krosnoje, Kučiūnuose, Kapčiamiestyje ir Šeštokuose esančios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos bus uždaromos mėnesiui, ar dirbs visus metus.

Savivaldybės vadovai, atsižvelgdami į tėvų prašymus, svarsto dar vieną pokytį šiose įstaigose – galimybę ir gyvenvietėse, esant poreikiui, ikimokyklinių ir priešmokyklinių mokinių ugdymo trukmę pakeisti iš 4 val. per dieną į 10 val. 30 min. Taip būtų sudaromos sąlygos tėveliams ugdymo įstaigose ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus palikti visai dienai.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis