Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Ką svarbu žinoti gyventojams apie koronavirusą
2020-02-05

Šiuo metu Lietuvoje nė vienam asmeniui nėra patvirtintas koronavirusas, tačiau labai svarbu gyventojams suteikti aktualią informaciją.

 


Kas yra koronavirusinė infekcija?

Koronavirusinė infekcija – tai sunkus plaučių uždegimas, kurį sukelia Corona virusas, pasireiškiantis dideliu karščiavimu, bendra organizmo intoksikacija ir sunkiu plaučių uždegimu, dažnai pasibaigiančiu mirtimi. Būdingi simptomai: karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai.

Pirmieji simptomai

Jei simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją, grįžus iš jos ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais toje šalyje reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Jei žmogus nekeliavo į Kiniją ir neturėjo kontaktų su šioje šalyje buvusiais asmenimis 14 dienų iki susirgimo, pajutus minėtus simptomus reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Rekomendacijos

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Šiuo metu veikia karštoji linija – gyventojai gali konsultuotis telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai). Aktuali informacija nuo ketvirtadienio taip pat bus skelbiama ir interneto svetainėje www.lt72.lt.

Asociatyvi nuotrauka.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis