Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Aptartos opiausios švietimo ir sporto įstaigų problemos
2019-04-24

Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir jos pavaduotojas Audrius Klėjus susitiko su visų rajono švietimo ir sporto įstaigų vadovais. Aptartos neatidėliotinos problemos, kurių sprendimas būtinas siekiant užtikrinti efektyvų ir kokybišką mokinių ugdymo procesą.

Šiuo metu didžiausias rajono ir ugdymo įstaigų vadovų sopulys – planuojamų klasių komplektų (dydžių) tvirtinimas. Planuojami 2019-2020 m. klasių dydžiai turėjo būti patvirtinti iki 2019 m. balandžio 1 d. Tai nebuvo padaryta. Kodėl, negali atsakyti niekas, net savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vadovas. Teigiama, kad šią užduoti palikti naujai rajono vadovybei tiesiog nusprendė buvusieji rajono vadovai.

Susitikimo metu nutarta planuojamus klasių komplektus (dydžius) teikti tvirtinti artimiausiame Tarybos posėdyje. Taip pat sutarta, kad klasių komplektai bus formuojami ir tvirtinami remiantis ne prognozėmis ir lūkesčiais, o mokinių registro duomenimis. Deja, per pastaruosius metus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokinių sumažėjo apie 50, o pradinio, pagrindinio ir vidurinio – apie 40 moksleivių. Dėl mokinių skaičiaus mažėjimo nebus išvengta ir jungtinių klasių komplektų. Tikslus klasių ir mokinių skaičius atitinkamose mokyklose paaiškės rugpjūčio mėnesį, prieš naujuosius mokslo metus.

Švietimo įstaigų vadovai diskutavo ir apie kitas problemas su kuriomis susiduriame kasdieniniame darbe. Viena iš jų – teisinės pagalbos suteikimo poreikis, tad buvo nuspręsta paskirti teisininką kuris tikslingai padėtų visų mokyklų darbuotojams. Pažymėta, kad daugelyje mokyklų trūksta psichologų, visuomenės sveikatos specialistų ir darželiams bei mokykloms sunku savarankiškai pasirengti sveikatos priežiūros mokyklose tvarkas. Rajono merė Ausma Miškinienė pažadėjo, kad siekiant palengvinti šią užduotį įstaigų vadovams ir užtikrinti šių tvarkų kokybiškumą, savivaldybė bendradarbiaudama su ugdymo įstaigomis, visuomenės sveikatos biuru artimiausiu metu parengs pavyzdinius sveikatos priežiūros mokyklose tvarkos aprašus. Jais galės naudotis visos ugdymo įstaigos.

„Užtikrinti kokybišką mokinių ugdymo procesą yra būtina, tačiau itin svarbu ir vaikų maitinimas. Įvertinus esamą situaciją, tikiuosi, kad palaipsniui visose mokyklose bus pereita prie švediško stalo principo ir vaikai galės pasirinkti ką valgyti, o maistas bus, šviežias, sveikas ir išaugintas Lazdijų rajono ūkininkų“ – kalbėjo merė Ausma Miškinienė.

Savivaldybės vadovai patikino, kad į švietimo, sporto įstaigų vadovų iškeltas problemas bus atsižvelgiama ir ieškoma būdų kaip jas išspręsti, o prioritetais taps mokinių ugdymo kokybė, susitelkimas ir bendradarbiavimas.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis