Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Naujosios Kirsnos bendruomenė kuria maisto gamybos verslą
2020-01-24

„Esame labai dėkingi savivaldybės merei Ausmai Miškinienei už paskatinimą ir paramą kuriant verslą mūsų kaime, o Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacijai (Dzūkijos VVG) – už konsultacijas ir pagalbą“, – sako Naujosios Kirsnos kaimo bendruomenės pirmininkė Neringa Apolskienė, šį mėnesį pradėjusi įgyvendinanti projektą „Bendruomeninio verslo kūrimas“.

 

Projekto idėja nebuvo atsitiktinė. Bendruomenės žmonės žinojo, jog kaime gyvena profesionalus virėjas, kuris norėtų ir sugebėtų kurti išvežiojamojo maisto gamybos ir tiekimo verslą, vėliau – jį plėsti. Tačiau kaimo žmonių finansinės galimybės nėra tokios didelės: susitvarkyti patalpas, nusipirkti įrangą ir baldus, kuri atitiktų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontroliuojamų teisės aktų reikalavimus, yra nepigus reikalas. Į pagalbą Naujosios Kirsnos kaimo bendruomenei atėjo Dzūkijos VVG, kuri rajone įgyvendina ,,Lazdijų rajono kaimo plėtros strategiją 2016-2023 m.“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonę „LEADER“. Viena iš Strategijos priemonių yra Socialinio ir bendruomeninio verslo kūrimas ir plėtra. Po konsultacijos su Dzūkijos VVG specialistėmis Virginija Mazėtiene ir Edita Savukynaite, praėjusių metų pabaigoje buvo parengtas ir pateiktas vertinti bendruomenės svajonių projektas – „Bendruomeninio verslo kūrimas“. O gruodžio mėnesį Nacionalinė mokėjimo agentūra priėmė sprendimą skirti paramą projektui. Dzūkijos VVG pirmininkė Edita Gudišauskienė ir bendruomenės pirmininkė Neringa Apolskienė pasirašė projekto vykdymo sutartį. Projekto vertė 60 tūkst. 847 eurai. Iš jų daugiau nei 48 tūkst. eurų – paramos lėšos. Daugiau nei 12 tūkst. eurų prie projekto įgyvendinimo prisideda rajono savivaldybė.

Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai, tačiau bendruomenė jį žada užbaigti iki vasaros vidurio. Jau pradėti projekto įgyvendinimo darbai – remontuojamos patalpos, keičiama santechnika, langai. Lygiagrečiai vykdomi viešieji pirkimai pagal projektą numatytai įrangai – indaplovei, konvekcinei krosniai, dviem šaldytuvams, viryklėms, specialiems stalams, kitai buitinei technikai ir priemonėms įsigyti. Bendruomenės pirmininkė Neringa Apolskienė sako, jog kuriamas verslas pritrauks ir kitą – pobūviams ir šventėms jau turimose, puikiai įrengtose bendruomenės patalpose organizuoti.

Savivaldybės merės Ausmos Miškinienės teigimu, svarbiausia šiame projekte yra Naujosios Kirsnos kaimo žmonių noras matyti žmonių poreikius, gebėjimas rasti savo kaimo žmonėms reikalingą ir patrauklią idėją. Iš pradžių sukurta viena darbo vieta, vėliau,  šiuo metu „ant bangos“ esančiam išvežiojamojo maisto gamybos verslui įsisukus,  ateityje jų  pritrauks ir daugiau.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis
Warning: require_once(/system/config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/w1092/domains/lazdijai.lt/public_html/remote.php on line 20 Fatal error: require_once(): Failed opening required '/system/config.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/w1092/domains/lazdijai.lt/public_html/remote.php on line 20