Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Jau galima kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams
2020-07-03

Šeimos, auginančios mokyklinio amžiaus vaikus, jau nuo liepos 1 dienos gali teikti prašymus-paraiškas dėl socialinės paramos mokiniams, t. y. dėl nemokamo maitinimo ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Svarbu žinoti, kad teisę į nemokamus pietus nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. turi visi priešmokyklinukai ir pirmokai nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Priešmokyklinukams ir (ar) pirmokams nemokami pietūs bus skiriami tik užpildžius prašymą-paraišką ir savivaldybės administracijai priėmus sprendimą skirti nemokamus pietus.

 

Kiti mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, paramą mokinio reikmenims įsigyti bei maitinimą mokyklos organizuojamoje vasaros poilsio stovykloje, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio, t. y. 187,50 Eur.

Jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui neviršija 250 Eur, mokiniai turi teisę paramą gauti šiais išimties atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų, bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, o norint gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti, prašymus galima pateikti iki spalio 5 dienos, šiais metais skiriamų lėšų dydis vienam mokiniui yra 78 eurai.

Prašymai-paraiškos dėl socialinės paramos mokiniams gali būti pildomi elektroniniu būdu per Socialinės paramos informacinę sistemą (SPIS) www.spis.lt arba pildomi seniūnijose pagal asmens deklaruotą gyvenamąją vietą. Jei gyvenamosios vietos asmuo nedeklaravęs – seniūnijoje tos teritorijos, kurioje faktiškai gyvena.

Dėl mokinio nemokamo maitinimo patvirtintą Prašymą-paraišką pareiškėjas gali pateikti ir mokyklos, kurioje mokinys mokosi ar kuri organizuoja vasaros poilsio stovyklas, administracijai.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis