Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Būdviečio seniūnija

Seniūnija įsikūrusi  vakariniame rajono krašte. Iš pietinės pusės ribojasi su Lenkija, iš vakarinės – su Kalvarijos savivaldybe, iš šiaurinės – su Šeštokų seniūnija,  iš rytinės – su Lazdijų seniūnija.

Seniūnijos teritorija. Būdviečio seniūnijos plotas 7108 ha. Iš jų 73% užima žemės ūkio naudmenos, 15% - miškai, 12% - vandenys ir kitos paskirties plotai. Yra ežeras Ilgelis. Seniūnijos centras - Dzūkų kaimas.  Iš viso seniūnijoje yra 29 kaimai. Didesni iš jų  - Aštriosios Kirsnos, Dzūkų, Paliūnų, Būdviečio, Vidzgailų, Strumbagalvės.

Gyventojai. Seniūnijoje 2016 m. sausio1 d. gyventojų skaičius yra 1047. Iš jų -  515 vyrų, 532 moterys.  

Bendruomenės, jų veikla ir įgyvendinti projektai. Seniūnijoje veikia Būviečio seniūnijos bendruomenės komitetas, Būdviečio kaimo bendruomenės komitetas ir Vidzgailų kaimo  bendruomenės komitetas. 

Įstaigos, verslo įmonės, ūkiai.  Seniūnijoje yra Aštriosios Kirsnos mokykla, kurioje taip pat yra  Veisiejų technologijų ir verslo mokyklos filialas. Veikia Būdviečio ir Aštriosios Kirsnos bibliotekos. Būdviečio kaime  yra medicinos punktas, Dzūkų kaimo bendrosios praktikos gydytojo kabinetas. Yra 3 verslo įmonės: Naglio Narausko žirgynas, Nerijaus Antano Narausko ūkis, per 20 stambesnių ūkininkų ūkių. Būdviečio kaime veikia kultūros namai. 

Lankytinos vietos.  Aštriosios Kirsnos buvusio dvaro pastatų ansamblis ir atnaujintas parkas, Donato Mazurkevičiaus akmenų muziejus Kybartų kaime, koplytėlė – mauzoliejaus Būdviečio parke, Būdviečio,  Pagrūdų, Dervinių senkapiai, taip pat Bielėnų sentikių kapinės. Buvusio Būdviečio dvaro svirnas – architektūros paminklas. Būdviečio Jėzaus Nazariečio bažnyčia. Dainavėlės kaime - aukščiausia rajone vieta virš jūros lygio.

 

 

 Grįžti