Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Antroji karantino diena: būstai paruošti saviizoliacijai, bendram darbui telkiasi savivaldybės, padėti kviečiami aktyvūs rajono gyventojai
2020-03-17

Kovoje prieš koronavirusą bendradarbiauja savivaldybės. Alytaus apskrities savivaldybių merai bendradarbiauja ir, nepaisydami rajonų ribų, sprendžia iškilusias problemas. Su Alytaus miesto ir kitomis savivaldybėmis sutarta kooperuojantis pirkti papildomą kiekį apsauginių kaukių – respiratorių FFP2. Tikimasi, kad jos jau savaitę jos pasieks mūsų rajoną ir net situacijai blogėjant, jų nepritrūks. Sutarta bendradarbiauti ir kitais klausimais, visų pirma telkiant medicinos darbuotojus kovai su koranovirusu.

 

Sprendimas bendradarbiauti savivaldybėms dar aktyviau realizuosis jau rytoj, kovo 18 d. Alytuje pradėjus veikti mobiliam patikros punktui į kurį savarankiškai atvykę gyventojai galės pasitikrinti ar neserga koranovirusu (COVID-19). Minėtame punkte dirbs ir Lazdijų rajono medicinos darbuotojai. Sudaryta 9 žmonių komanda, kuri, pagal nustatytą grafiką, vyks į Alytų ir dirbs šiame punkte. Komandoje – 3 slaugytojos, turinčios teisę imti mėginius ir 6 Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovės, kurios pildytis atvykstančiųjų pasitikrinti dokumentus. Detalesnę informaciją, kam ir kaip bus imami mėginiai, galite rasti čia http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/zalia-sviesa-prades-veikti-mobilios-tyrimu-del-covid-19-paemimo-vietos.

Jau atnaujintas transporto priemonių eismas per Lazdijų - Ogrodnikų pasienio punktą. Pro Lazdijus vykti nukreipti automobiliai, kurie laukia pasienyje ties Kalvarijos - Budzisko kontrolės punktu. Lazdijų rajono ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė Ilona Šaparauskienė ir kiti rajono vadovai dėlioja bendradarbiavimo su Kalvarijos savivaldybės, taip pat policijos bei pasienio apsaugos pareigūnais planą, kuris bus vykdomas, jei formuosis spūstys ir reikės užtikrinti paruoštas laukimo vietas, nukreipti eismo srautus ir teikti kitą pagalbą tiek Lietuvos, tiek kitų šalių piliečiams.

Sveikatos ministro sprendimu, siekiant telkti jėgas kovojant su koronavirusu, laikinai stabdoma savivaldybių visuomenės sveikatos biurų veikla. Biurų specialistai dirbs minėtame Alytaus mobiliame patikros punkte, taip pat – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamento Lazdijų skyriuje. Jie budės prie telefonų, atsakinės į gyventojams rūpimus klausimus.

Kol kas Lazdijų rajone dar nėra nustatyto nė vieno susirgimo dėl koronaviruso COVID-19 atvejo. Vis dėl to grįžtančiųjų iš užsienio į rajoną srautas didžiulis. Srautas dar labiau padidės artimiausiu metu. Aiškiai matome, kad ne visi gyventojai bei įmonės laikosi karantino metu nustatytų draudimų ir rekomendacijų. Gauname daug pranešimų apie saviizioliacijos rėžimo nesilaikančius asmenis. Dar kartą prašome būti sąmoningiems, saugokime save ir kitus. Primename, jog nesilaikantiems saviizoliacijos rėžimo gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė. Gyventojus, kurie žino apie neužsiregistravusius ir rėžimo nesilaikančius asmenis, prašome skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir apie tai pranešti. Tik mūsų bendrų pastangų dėka kuo ilgiau galėsime išlikti savivaldybe be koronaviruso COVID-19.

Pirminės sveikatos priežiūros įstaigos susiduria su dideliais iššūkiais, tačiau pagal galimybes dirba nuotoliniu būdu. Susisiekus su šeimos gydytoju išrašomi nedarbingumo pažymėjimai ir receptiniai vaistai, konsultuojama. Šiandien buvo susidurta su iki tol neidentifikuota problema – gydytojui išrašius receptą nuotoliniu būdu vieniši, senyvo amžiaus gyventojai, neturintys artimųjų, neturi galimybių atvykti iki vaistinių ir išrašytus vaistus pasiimti ar nusipirkti. Šią problemą nutarta spręsti individualiai kiekvienu konkrečiu atveju, į pagalbą pasitelkiant seniūnijos, kuriame gyvena gyventojai, seniūnus, socialinius darbuotojus ir aktyvius bendruomenių atstovus.

Parengti būstai gyventojams neturintiems galimybių saviizoliuotis artimoje aplinkoje. Pirmasis gyventojas bus apgyvendintas jau rytoj. Šiuo metu jau yra pilnai parengti ir šiam reikalui pritaikyti 5 socialiniai būstai, kuriuose galėtų gyventi 7 žmonės. Taip pat yra sudarytos sutartys su 2 viešbučiais, kurie galėtų patalpinti dar 19 žmonių. Iš viso saviizoliacijai yra parengtos 26 vietos, taip pat pasirūpinta lovomis, patalyne dezinfekcijos priemonėmis. Numatyta, kas ir kaip tieks šiems gyventojams maitinimą, jei jie neturi artimų žmonių, kurie jais pasirūpintų.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis