Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Šalyje daugėjant užsikrėtimo koronavirusu atvejų Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja gyventojams viešose vietose dėvėti asmens apsaugos priemones: medicinines kaukes, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones, bei vienkartines pirštines, kai liečiami daiktai. Nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę, galima naudoti medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama riboti COVID-19 ligos (koronaviruso ligos) plitimą, žmonėms, kurie dėl to, jog yra grįžę iš užsienio ar turėję kontaktą su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju ir privalo izoliuotis, rekomenduoja, kaip elgtis su šiukšlėmis.

Seimas nutarė, kad socialinės garantijos bus užtikrinamos visiems užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems asmenims. Tai numato Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, kurios buvo priimtos vienbalsiai ir įsigaliojo nuo kovo 20 dienos. Pataisos reikalingos Lietuvai susidūrus su koronaviruso COVID-19 grėsme.

 

 

Prasidėjo antroji karantino savaitė. Lazdijų rajone kol kas nenustatytas susirgimas dėl koronaviruso nė vienam gyventojui, tačiau jis atsirado visai arti – šiandien apie pirmąjį atvejį paskelbė Alytaus miesto savivaldybė. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro paskelbtais duomenimis, šiandien iki 16 valandos Lietuvoje buvo nustatyti 143 susirgimo koronavirusu atvejai. Maždaug 96 proc. visų šių atvejų – įvežtiniai. Daugiausiai susirgimų nustatoma iš Jungtinės Karalystės, Austrijos ir Vokietijos grįžusiems mūsų šalies gyventojams. Daugiausiai sergančiųjų –  20-40 metų amžiaus grupėje. Net 10  sergančiųjų yra medikai.

 

Šiuo sunkiu pasauliui metu gerumas nenustoja stebinti.

Bendradarbiaujant su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Alytaus draugija, dalis paramos buvo skirta ir Lazdijų ligoninei: 15 slaugos lovų, 3 neįgaliojo vežimėliai, 4 vaikštynės ir tualetinė kėdė.

Džiaugiamės, kad Alytaus „Lions“ klubo garbės narys Philippe Muller ir dar 15 prancūzų šeimų prisidėjo prie šios gražios socialinės iniciatyvos. „Tikri dalykai yra matomi ne akimis, bet širdimi“ (Antoine de Saint-Exupéry). Dėkojame už Jūsų didelę širdį ir sakome „Ačiū“  visų Lazdijų rajono gyventojų vardu. Draugystė neturi sienų nei tarp valstybių, nei tarp regionų – tai puikus pavyzdys, kad mokame dalintis gerumu, o ne konkuruoti.

 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 18