Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Seimas 2018 metus yra paskelbęs Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago metais, šiemet minimos 100-osios jo gimimo metinės. Siekiant pagerbti šią asmenybę vykdomos iniciatyvos, organizuojami renginiai, minėjimai, tarp jų yra kuriamas ir dokumentinis filmas „Mokytojas. Adolfas Ramanauskas-Vanagas“. Filmo režisierius, visuomeninės organizacijos Teatro Bendrija „Apartė“ vadovas Arvydas Kinderis lankėsi Lazdijuose ir susitiko su savivaldybės meru Artūru Margeliu. Susitikimo metu aptartos filmo kūrimo bei filmavimo Lazdijuose perspektyvos ir galimybė bendradarbiauti, siekiant kartu įamžinti Adolfo Ramanausko-Vanago iškiliausias gyvenimo akimirkas.

Liepos 16 d. į „Vitų oazės“ sodybą sugūžėjo per 40 jaunuolių iš Lazdijų, Varėnos rajonų bei Seinų ir Kruklanki valsčių (Lenkijos Respublika). Čia vyksta jaunųjų ugniagesių vasaros stovykla „Apie savanorystę“. Tai  vykdomo projekto, kurį įgyvendina Lazdijų rajono savivaldybė ir partneriai, dalis.  Jaunuosius ugniagesius pasveikinti atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Praėjusį savaitgalį Babrų kaimo bendruomenė susirinko į šventę, kuri prasidėjo Šventomis Mišiomis Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčioje. Čia buvo aukojamos mišios už esamus ir jau išėjusius kaimo gyventojus. Vėliau gyventojai atvyko į kaimą, kurio vidurį, prie pagrindinio kelio, atnaujinta ir pašventinta Šv. Agotėlės koplyčia. Renginyje dalyvavo ir puikiomis iniciatyvomis kartu su Babrų  gyventojais pasidžiaugti atvyko Lazdijų rajono meras Artūras Margelis.

Jau antri metai Lazdijų seniūnijos Kurdimakščių kaimo pakraštyje, ūksmingų šimtamečių ąžuolų pašonėje vyksta Levandų festivalis, kurį organizuoja šiuos augalus auginanti, kosmetinius preparatus iš jų gaminanti bei jais prekiaujanti rajono verslininkė Loreta Zajankauskienė.

 1 2 3 4 5 6 7