Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Šiandien nuo ankstyvo ryto Lazdijų miestas dūzgia lyg bičių avilys, mat prasidėjo tradicinės šventės PASIENIO FIESTA 2018 įvairūs renginiai. Vienas iš jų - Lazdijų kultūros centre vykęs respublikinis liaudiško smuikavimo konkursas „Griežkit, skripkos“. Šis konkursas organizuojamas jau šeštą kartą ir sukviečia smuikininkus bei jiems talkinančius tradicinės muzikos atlikėjus iš visos Lietuvos. Tai vienintelis tokio pobūdžio smuikininkų konkursas mūsų šalyje. Simboliška, kad būtent Dzūkijoje labiausiai paplitęs liaudiškas „skripkavimas“ šiame regione tęsia savo tradicijas, o Lazdijų rajonas, nuo senų laikų garsėjęs šauniais smuikininkais, tapo šio konkurso sumanytoju ir organizatoriumi.

Lazdijų krašto muziejus kasmet per „Pasienio fiestą“ rengia konferenciją , skirtą žymiems Lazdijų krašto žmonėms, svariai prisidėjusiems prie jo kūrimo bei jo vardo garsinimo, pagerbti. Šių metų konferencija „100 istorijos pėdsakų Lazdijų krašte“ buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui ir kraštotyrininko Juozo Petrausko atminimui.

Pirmąjį „Pasienio fiestos“ renginį surengė Lazdijų savivaldybės viešoji biblioteka, pakvietusi mūsų krašto kūrėjus, bibliotekininkus ir visus besidominčiuosius į literatūrinius pietus. Bibliotekos direktorė Renata Rudienė sakė, jog rajonas žymiems Lietuvos rašytojams kasmet atiduoda duoklę per tradicinius renginius  - prozos rudenius, poezijos pavasarius. Todėl šįkart kilo sumanymas pasiklausyti savo krašto žmonių kūrybos. Į Lazdijus jie suvažiavo iš viso rajono – kiekvienas Lazdijų viešosios bibliotekos  filialas atsivežė po savo krašto „perliuką“.  Vieni jų -  rajone jau gerai žinomi, išleidę ne vieną savos kūrybos knygą. Kiti – pirmąkart savo kūrybą išdrįso skaityti viešai.

Lazdijų miesto parke jau demonstruojamos rajono įstaigų sukurtos originalios dovanos Lietuvai ir Lazdijams. Šiemet parką papuošė Lazdijų krašto muziejaus, rajono viešosios bibliotekos, Rudaminos amatų centro, Lazdijų kultūros centro, Veisiejų, Seirijų, Šeštokų kultūros namų, Všį Lazdijų turizmo centro, Lazdijų meno mokyklos, Stebulių, Šventežerio, Kučiūnų, Šeštokų, Aštriosios Kirsnos mokyklų ir Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos sukurtos skulptūros-instaliacijos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Saulei nusileidus, instaliacijos-skulptūros bus apšviestos ir sukurs „Naktinę šviesų ir spalvų fiestą“.

Paskutinę pavasario dieną į Veisiejus atvyko per 150 moksleivių ir mokytojų. Visą savaitgalį jaunieji muzikantai klausytojus džiugins akordeonų garsais. Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčioje koncertu „Meilė teapgaubia mus“ atidarytas ketvirtasis tarptautinis akordeonistų sąskrydis „Su meile akordeonui“. Renginio dalyvius atvyko pasveikinti Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

 1 2 3 4 5 6 7 8