Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Šiltiems orams lepinant Lietuvos gyventojus, vandens pramogos ir maudynės didžiuosiuose Lazdijų krašto ežeruose pritraukia vis daugiau poilsiautojų. Kasmet, maudymosi sezono metu, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos užsakymu, kas dvi savaites yra vykdoma maudyklų vandens kokybės stebėsenos programa. Tyrimai atliekami Dusios, Metelio, Ančios, Snaigyno ir Baltajo ežeruose.

Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė mokyklų, kurioms 2019 m. bus skiriami nauji mokykliniai geltonieji autobusiukai sąrašą. Tarp dvidešimt penkių paskelbtų mokyklų ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija.

Valstybinės energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos gyventojams, naudojantiems suskystintas naftos dujas maisto ruošimui, primena, kad buityje naudojant suskystintų naftos dujų balionus, būtina paisyti griežtų saugos taisyklių. Netinkamas tokių balionų naudojimas gali pasibaigti ne tik gyventojų turto sunaikinimu, bet ir skaudžiomis netektimis.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos užsakymu vėl buvo atlikti Lazdijų miesto šaltinėlio, esančio prie Turistų gatvės, mikrobiologiniai vandens tyrimai. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atliktų tyrimų išvadose nurodoma, kad šaltinėlio vanduo yra užterštas ir neatitinka Lietuvos higienos normų. Tirtame vandenyje buvo rasta žarninių lazdelių (E. coli), žarninių enterokokų ir lūžinių klostridijų.

Nuo 2019 m. liepos 1 d. keičiasi pensinio amžiaus asmenų savarankiškumo vertinimo tvarka. Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną pildys ne NDNT specialistai, kaip buvo iki šiol, o asmens gyvenamosios vietos savivaldybės paskirtas darbuotojas.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9