Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

 

 

Prasidėjo antroji karantino savaitė. Lazdijų rajone kol kas nenustatytas susirgimas dėl koronaviruso nė vienam gyventojui, tačiau jis atsirado visai arti – šiandien apie pirmąjį atvejį paskelbė Alytaus miesto savivaldybė. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro paskelbtais duomenimis, šiandien iki 16 valandos Lietuvoje buvo nustatyti 143 susirgimo koronavirusu atvejai. Maždaug 96 proc. visų šių atvejų – įvežtiniai. Daugiausiai susirgimų nustatoma iš Jungtinės Karalystės, Austrijos ir Vokietijos grįžusiems mūsų šalies gyventojams. Daugiausiai sergančiųjų –  20-40 metų amžiaus grupėje. Net 10  sergančiųjų yra medikai.

 

Šiuo sunkiu pasauliui metu gerumas nenustoja stebinti.

Bendradarbiaujant su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Alytaus draugija, dalis paramos buvo skirta ir Lazdijų ligoninei: 15 slaugos lovų, 3 neįgaliojo vežimėliai, 4 vaikštynės ir tualetinė kėdė.

Džiaugiamės, kad Alytaus „Lions“ klubo garbės narys Philippe Muller ir dar 15 prancūzų šeimų prisidėjo prie šios gražios socialinės iniciatyvos. „Tikri dalykai yra matomi ne akimis, bet širdimi“ (Antoine de Saint-Exupéry). Dėkojame už Jūsų didelę širdį ir sakome „Ačiū“  visų Lazdijų rajono gyventojų vardu. Draugystė neturi sienų nei tarp valstybių, nei tarp regionų – tai puikus pavyzdys, kad mokame dalintis gerumu, o ne konkuruoti.

Šiandien rajono vadovai į pasitarimą pakvietė visų rajone veiklą vykdančių gydymo įstaigų atstovus.

Pasitarimo tikslas – aptarti rajono, o ypač – medicinos įstaigų, dirbančių karantino dėl koronaviruso COVID-19 sąlygomis problemas ir esamą situaciją. Pradėdama pasitarimą, savivaldybės merė Ausma Miškinienė padėkojo už darbą ir pažymėjo, kad dabar svarbiausi gydytojai, kiti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai ir, be abejo, į gydymo įstaigas besikreipiantys gyventojai. Savivaldybė yra pasirengusi pagal poreikį ir galimybes padėti visoms gydymo įstaigoms - tiek savivaldybės, tiek privačioms. Jos teigimu, būtina, kad visos įstaigos būtų apsirūpinę būtinomis apsaugos priemonėmis ir gydytojai bei kiti darbuotojai jas dėvėtų priimdami pacientus.

Keičiamas paramos paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones priėmimo 2020 metais grafikas. Daugelio priemonių paraiškų surinkimas pratęstas mėnesiu.

Šiandien, sekmadienį, situacija rajone iš esmės nepasikeitė. Pradėti darbai tęsiami, atidžiai stebima situacija Lietuvoje ir pasaulyje bei nedelsiant reaguojama į gyventojų bei savivaldybės įstaigų vadovų prašymus.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 15