Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Minint Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių tremčių ir žudynių metinės, savaitgalį Sapiegiškių kaime taip pat įprasmintas ištremtų šeimų atminimas. Renginys prasidėjęs Šventomis Mišiomis, Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčioje, persikėlė į kaimą, kur buvo pašventintas nuo šiol skaudžią praeitį primenantis akmuo su  iškaltomis ištremtų šeimų pavardėmis ir iškelta Lietuvos trispalvė.

Birželio 14 dieną, minint 77-ąsias Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių tremčių ir žudynių metinės, Šeštokuose vyko Gedulo ir vilties dienai paminėti skirti renginiai. Minėjimas prasidėjo šventomis Mišiomis Švč. Mergelės Marijos, nuolatinės gelbėtojos, bažnyčioje. Po Mišių renginio dalyviai patraukė į šalia Šeštokų geležinkelio stoties esantį skverelį, kur prie Kryžiaus, skirto iš šios geležinkelio stoties 1941 m., 1944–1952 m. ištremtų Lazdijų rajono gyventojams atminti, susirinkusieji padėjo gėlių, uždegė žvakutes.

Birželio 14 d. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje vyko ypatinga šventė, gausiai subūrusi miestelio bendruomenę.  2018 m. gegužės-birželio mėnesiais mokykloje vyko projektas „Žaidžiame teatrą“. Ketvirtadienį visi susirinkusieji galėjo išvysti projekto rezultatus –  per labai trumpą laiką kartu su Lietuvos teatro ir televizijos aktore Kristina Kazlauskaite pastatytus spektaklius. Į spektaklių premjerą atvyko ir  projekto dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Lazdijų kraštą kasmet iš naujo atranda menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.  Tai rodo ne tik  prieš porą savaičių pasibaigęs tarptautinis dailininkų pleneras „Veisiejų pavasaris“, kuris buvo surengtas jau aštuonioliktąjį kartą,  bet ir pleneras „Žaliuojanti Grabauka“, kurį organizavo Krosnos bendruomenės komiteto pirmininkė Audra Kimbirauskienė kartu su iš šio krašto kilusiu dailininku, dideliu šio krašto patriotu Juozu Gecevičiumi.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka pasirašė įsakymą, kuriuo rajono savivaldybės teritorijoje dėl sausros paskelbta ekstremali situacija. Šiuo klausimu vieningai balsavo ir  posėdžiavusi rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija.  

 1 2 3 4 5 6 7 8