Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Vyriausybės sprendimu per ilgąjį savaitgalį dešimtyje didžiausių šalies miestų, žmonių labiausiai lankomose vietose – prekybos centruose, turgavietėse bei vaistinėse –  bus dalijami kodai atsitiktiniams lankytojams, kuriuos gavusieji  galės skambinti į karštąją koronaviruso liniją 1808, užsiregistruoti ir išsitirti dėl COVID-19, net jei nejaučia susirgimo simptomų. Kaip informavo šią akciją visuomenei pristatęs SAM ministras Aurelijus Veryga, savaitgaliais įprastai mažiau šalies gyventojų kreipiasi karštąja koronaviruso linija. Žinodama tai, SAM nutarė išdalinti 7 tūkstančius kodų, kuriuos gavę gyventojai galės registruotis ir tikrintis. Tyrimų rezultatai, pasak ministro, leis objektyviau įvertinti Lietuvoje esančią COVID-19 situaciją.  Kaip šiandien informavo šalies žiniasklaida, tarp aktyviausiai norinčiųjų išsitirti – ir kaimyninė Marijampolė.

 

 Šiandien  nuotoliniu būdu vykusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje apsvarstytas rekordinis klausimų skaičius – net 71. Nors nuotolinis posėdis dėl karantino laikotarpiui nustatytų reikalavimų, buvo organizuotas  pirmą kartą, jis parėjo sėkmingai ir be didesnių trikdžių. Tarybos nariai, su trumpomis pertraukomis, posėdžiavo visą darbo dieną – 6 valandas 38 minutes. Posėdžio darbotvarkėje buvo rajono vadovų ir įstaigų metinių veiklos ataskaitų pristatymas ir tvirtinimas, didelę vertę rajono sveikatos apsaugai ir sportui turinčių projektų svarstymas, švietimo sektoriaus klausimai, rajono jaunimo reikalų tarybos sudarymas. Net ir dirbdami nuotoliniu būdu, visi savivaldybės tarybos nariai turėjo galimybę išreikšti savo nuomonę dėl sprendimų projektų bei procedūriniais klausimais – pasisakyti, reikšti replikas, nusišalinti nuo  balsavimo esant interesų konfliktui, balsuoti raštu bei žodžiu.  Sprendimai buvo priimti visais svarstytais klausimais. 


 

Šiandien vykusiame Vyriausybės posėdyje patvirtintos karantino ribojimus dar labiau švelninančios priemonės. Numatyta leisti teikti planines paslaugas - operacijas ir gydytojų konsultacijas medicinos įstaigose, nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos. Tiesa, įstaigos vadovai prieš tai turės parengti laipsnišką tokių paslaugų atnaujinimo planą, kuris užtikrintų paslaugų teikimo saugumą, jį suderinti su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.

Nutarta leisti sveikatinimo paslaugas sanatorijose. Tačiau tik tas, kurios susijusios su pacientų  reabilitacija. Poilsio paslaugų sanatorijose kurį laiką dar teks palaukti.

Atpalaiduojama visa prekyba – tiek parduotuvėse, tiek turgavietėse. Tačiau reikalavimai prekybos saugumui palikti galioti tie patys – dezinfekcinis skystis prie įėjimų, reguliuojami srautai ir atstumai, pardavėjams ir pirkėjams – privalomos veido apsaugos priemonės.

 

  • Informuojame, kad tyrimai dėl COVID-19 jau atlikti VISIEMS šiuo metu dirbantiems Lazdijų ligoninės darbuotojams. VISŲ tyrimų rezultatai NEIGIAMI.
  • Lazdijų ligoninės Palaikomojo gydymo ir paliatyvios pagalbos skyriaus darbuotojams dėl COVID-19 vakar buvo atlikti pakartotiniai tyrimai. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, minėto skyriaus darbuotojams tyrimai dėl koronavirusinės infekcijos turi būti ir bus atliekami kas 7 dienos.
  • Tyrimai dėl COVID-19 atliekami ir socialinės globos įstaigų darbuotojams. Jau ištirti VISI globos namų bei socialines paslaugas teikiantys darbuotojai. Rezultatai NEIGIAMI.
  • Tyrimai dėl COVID-19 atlikti VISIEMS VšĮ „Lazdijų socialinių paslaugų centras“, Lazdijų PSPC bei Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojams. Visų tyrimų rezultatai NEIGIAMI.
  • Pagal pateiktus sąrašus tyrimai dėl koronavirusinės infekcijos atlikti ir visiems privačių gydymo įstaigų darbuotojams. Rezultatai NEIGIAMI.
  • Pagal galiojančią tvarką socialinių įstaigų darbuotojai turi būti testuojami kas 7 dienas, todėl pakartotinai dėl COVID-19 pradėti tirti Veisiejų socialinės globos namų darbuotojai. Jau ištirtų asmenų rezultatai NEIGIAMI. Likusiems minėtos įstaigos darbuotojams tyrimai atliekami šiandien, atsakymai bus artimiausiu metu.
  • Rytoj pakartotiniai tyrimai dėl COVID-19 bus atliekami daugiausia kontaktų turintiems VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centro darbuotojams.
 1 ... 11 12 13 14 15 16