Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

LR Prezidentūra organizavo nuotolinį pasitarimą, skirtą karantino laikotarpio problemoms regionuose aptarti,  kuriame dalyvavo ir mūsų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.    Pasitarime LR Prezidentūros nuomonę aptariamais klausimais išsakė Vidaus politikos grupės vadovas, Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis ir  Respublikos Prezidento patarėja Rėda Brandišauskienė.  Kalbėta apie gyventojų pajamų mokesčio mažinimą,  savivaldybių finansinę  situaciją, įvairias priemones ir galimą paramą siekiant padėti verslui. Aptarta situacija dėl savivaldybių papildomo projektinio finansavimo keliams, sveikatos apsaugos klausimų sprendimo savivaldybėse.  Prezidento patarėjai akcentavo, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas ir toliau skirs dėmesį regionams, nes, jo nuomone, arčiausiai žmonių esančios institucijos yra ypač svarbios.

Švelnėjant karantino metu įvestiems draudimams savivaldybės vadovai ragina ir toliau elgtis atsakingai. Karantino sąlygoms švelnėjant labai svarbu ir toliau elgtis atsakingai ir laikytis visų galiojančių reikalavimų ir rekomendacijų. Nors leidžiama vis daugiau veiklų, tačiau labai svarbu tinkamai įvertinti kylančias rizikas ir elgtis atitinkamai. Primename, kad viešose erdvėse vis dar būtina dėvėti asmens apsaugos priemones, lakytis saugių atstumų bei bendrauti ne ilgiau nei 15 minučių.

Nuo karantino pradžios Lazdijų rajone nebuvo nustatytas nei vienas saviizoliacijos pažeidimas. Policijos pareigūnai, asmenis, kurie yra saviizoliacijoje, tikrina kone kasdien. Šią savaitę Lazdijų rajone nei vienas asmuo nebuvo nubaustas ir už kaukių nedėvėjimą bei būriavimąsi viešose vietose. Tiesa, nuo karantino pradžios Lazdijų rajone iš viso jau nubausto 63 asmenys už anksčiau minėtus nusižengimus – gyventojai nedėvėjo apsauginių veido kaukių arba būriavosi viešose vietose. Kaip informavo Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis situacijų būta įvairių – policijos pareigūnai vyko ir į prekybos centrus, į kuriuos bandydavo patekti asmenys nedėvintys apsaugos priemonių. Būta ir atvejų, kai asmenys ne tik būriuodavosi viešose erdvėse, bet ir nedėvėdavo asmens apsaugos priemonių. Nors nubausta daugiau kaip 60 gyventojų, V. Kondrackis pabrėžė, kad policijos pareigūnai dažniausiai stengiasi elgtis geranoriškai ir pirmą kartą karantino sąlygas pažeidžiančius asmenis tiesiog įspėja.

Merė Ausma Miškinienė su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Zenonu Streikumi aptarė karantino laikotarpiu Lazdijų rajone ir Lietuvoje kilusius iššūkius, aktualijas ir perspektyvas. Taip pat diskutuota apie LR Seime bei Vyriausybėje priimtus sprendimus siekiant stabdyti COVID-19 plitimą šalyje, skatinti ekonomiką ir spręsti socialines problemas bei karantino metu galiojančių draudimų švelninimo etapus. Savivaldybės merės A. Miškinienės nuomone svarbiausia, kad verslininkus pasiektų numatyta Vyriausybės parama, kad administracinė našta būtų kuo mažesnė ir verslininkai aktyviai ja naudotųsi. Šiuo klausimu ir savivaldybė neliko nuošalyje. Merės nurodymu sukurta darbo grupė jau parengė konkretų priemonių planą verslo skatinimui ir socialinių problemų sprendimui Lazdijų rajone. Jau kitą savaitę minėtas planas bus pristatytas savivaldybės tarybos komitetams pagal veiklos sritis. Tikimasi, kad komitetų nariai išanalizuos ir pateiks papildomų siūlymų. Minėtas planas bus teikiamas savivaldybės tarybos narių tvirtinimui artimiausio tarybos posėdžio metu. Tikimasi, kad posėdis vyks jau gegužės mėnesį.

 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16