Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Septyniasdešimt antroji karantino diena: savivaldybės administracijos direktorė su seniūnais aptarė kelių greideriavimo problemas, į priėmimą pas savivaldybės merę vėl atvyko gyventojai, rajone jau trečias susirgimo dėl COVID-19 atvejis
2020-05-26

Savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė šiandien su seniūnais ir įmonių, laimėjusių viešąjį konkursą keliams greideriuoti, atstovais aptarė rajoninių kelių greideriavimo aktualijas. Esminis direktorės inicijuoto pasitarimo tikslas – aptarti nuolatos gyventojų išsakomus skundus dėl kelių negreideriavimo arba nepakankamai kokybiško greideriavimo. Susitikimo metu  seniūnams ir rangovams buvo dar kartą priminti ir įvardinti pagrindiniai reikalavimai šiems darbams bei rangovų įsipareigojimai, kurie numatyti sutartyse. Administracijos direktorės teigimu, seniūnai turi būti ypatingai reiklūs rangovams, o rangovai sąžiningai vykdyti sutartyse numatytus įsipareigojimus. Čia kompromisų būti negali. Artimiausiu metu savivaldybės tinklalapyje bus skelbiama gyventojams aktuali informacija, susijusi su kelių greideriavimu, remontu ir asfaltavimu.

Šiandien, po dėl karantino trukusios pertraukos, pirmuosius rajono gyventojus vėl priėmė ir išklausė savivaldybės merė Ausma Miškinienė.  Gyventojus merė priėmė  nuo 8 val. iki 11.30 val. Į susitikimus atvykę rajono gyventojai merei išsakė savo lūkesčius ir rūpesčius. Problemos įvairios: daugiausiai siūlymų ir gyventojų problemų išsakė Naujosios Kirsnos bendruomenės pirmininkė Neringa Apolskienė. Aktyviai savas mintis dėstė ir kiti rajono gyventojai.  Kalbėta apie blogą tam tikrų kelių būklę, jaunimo erdvių poreikį atokesnėse gyvenvietėse, melioracijos problemas ir jos tvarkymo, dalyvaujant projektuose, galimybes.  Aptartos ir kitos, dažniausiai socialinės srities problemos. Kai kurių įvardintų problemų sprendimui reikalingos itin didelės investicijos, tačiau sprendimų jau pradėta ieškoti.

Mūsų rajone nustatytas trečias susirgimas dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19. Teigiamas tyrimo atsakymas patvirtintas trečiam tos pačios šeimos, kuri teigiamus tyrimo atsakymus gavo praėjusį sekmadienį, asmeniui. Šeima gyvena Veisiejų seniūnijoje.  Į užsienį nė vienas šeimos narių išvykęs nebuvo.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis šiandien informavo apie švelnėjančio karantino perspektyvas. Nuo birželio pradžios bus leidžiama šalies gyventojams būti viešose vietose didesnėmis kaip 5 asmenų grupėmis. Ne tik vaikščioti, pramogauti, bet ir žaisti krepšinį, futbolą,  kitus kontaktinius žaidimus lauke. Sporto renginiai atvirose erdvėse galės vykti, jei dalyvaus iki 300 dalyvių, tarp žiūrovų bus išlaikytas bent metro atstumas. Uždarose erdvėse – ne daugiau kaip 100 dalyvių, užtikrintas 2 metrų atstumas. Jei epidemiologinė situacija neblogės, skaičius planuojama palaipsniui didinti. Nuo birželio 15 dienos dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse galėtų didėti iki 500, uždarose – iki 150.  Tarp planuojamų pokyčių –  sienos su Latvija be jokių apribojimų, be patikrinimų ir postų, atvėrimas. Atsižvelgiant į  verslo atstovų pasiūlymus, nuo birželio 1 dienos ilginamas kavinių, barų, restoranų darbo laikas – iki 23 valandos.

Po ilgo laiko tarpo – gerėjanti koronaviruso COVID-19 situacija Lietuvoje: per praėjusią parą užfiksuoti tik 4 susirgimo atvejai. Šiuo metu serga 401 šalies gyventojas. Pasveikusiųjų skaičius – 1165. Per praėjusią parą dėl COVID-19 sukelto susirgimo mirė 2 žmonės. Abu jie  priklausė rizikos grupei. Kaip šiandien informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, šiuo metu keliuose globos namuose buvusi koronaviruso situacija jau suvaldyta, nebėra viruso židinių ir  užsikrėtusių žmonių. Sudėtinga ji liko tik  Antavilių globos namuose. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis