Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

 

 Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės pareigas pradėjo eiti Aušra Dainauskienė. Savivaldybės merės Ausmos Miškinienės potvarkiu į šias pareigas ji buvo paskirta po to, kai laimėjo savivaldybės administracijos organizuotą atranką šios, savivaldybei priklausančios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, vadovo pareigoms užimti.  Aušra Dainauskienė  nuo 2004 metų dirbo sveikatos stiprinimo specialiste Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, pastaruoju metu laikinai ėjo biuro direktoriaus pareigas.  


Šiandien situacija dėl koronaviruso COVID – 19 buvo aptarta Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir premjero Sauliaus Skvernelio susitikime. Po šio susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje šalies vadovas žurnalistus informavo, kad karantinas Lietuvoje bus pratęstas. G. Nausėda Lietuvos pasirengimą karantino laikotarpiui įvertino kaip sėkmingą. Jis sakė, kad Lietuva, lyginant su kitomis valstybėmis, tai daro gana sėkmingai, nes gana anksti buvo apčiuopta problema, jos mastas, grėsmės ir imtasi reikalingų priemonių.

Paskelbus, kad savivaldybės turi savo teritorijoje įsteigti vadinamąsias karščiavimo klinikas Lazdijų rajono savivaldybės vadovai pradėjo ruoštis dar vienam iššūkiui. Sėkmingai organizuojant grįžtančiųjų iš užsienio parvežimą bei apgyvendinimą, laiptinių dezinfekciją ir kitus būtinus veiksmus taip pat buvo skubiai surastos ir karščiavimo klinikai pritaikytos patalpos. Jose įkurdinus karščiavimo kliniką būtų išvengta galimai koronavirusu užsikrėtusių ir kitų sveikatos problemų turinčių pacientų kontakto bei atliekami visi nurodyti atlikti tyrimai, įskaitant dėl koronavirusinės infekcijos. Lengva nebuvo, nes iš pradžių teisės aktuose buvo nurodyta, kad karščiavimo klinika turi veikti 12 valandų per parą, o joje kas 4 valandas turi keistis medicinos darbuotojai, kurių kvalifikacija taip pat buvo nurodyta konkrečiai. Deja, 3 atskirų komandų pagal nurodytus reikalavimus sukomplektuoti nebūtų pavykę, o jei jos būtų buvę sukomplektuotos – būtų kilę problemų teikiant šeimos gydytojų konsultacijas gyventojams bei užtikrinant, kad tikimybė užsikrėsti virusu ligoninėje dirbantiems ir besigydantiems būtų sumažinta iki minimumo. Dėl to, siekiant apsaugoti medicinos personalą bei užtikrinti, kad visos rajono gydymo įstaigos dirbtų įprastai ir gyventojams teiktų visas jiems reikalingas paslaugas buvo svarstoma karščiavimo kliniką steigti bendradarbiaujant su Alytaus miesto savivaldybe. Taip būtų ir įvykę, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino regionams itin aktualius karščiavimo klinikų steigimą reguliuojančio teisės akto pakeitimus ir Lazdijų rajono savivaldybės vadovai operatyviai galėjo sugrįžti prie tikslo įsteigti karščiavimo kliniką Lazdijuose. Savivaldybės vadovai už rūpestį regioninėmis ligoninėmis nuoširdžiai dėkoja sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, nes tik jo išmintingo sprendimo dėka karščiavimo kliniką buvo galima atidaryti Lazdijuose.

Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl buvo nuspręsta mokėti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, ką reikia daryti savarankiškai dirbantiems asmenims, norintiems gauti išmokas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad karantino ir ekstremalios padėties dėl koronaviruso metu darbdaviui paskelbus prastovą, jis turi galimybę gauti subsidiją. Subsidija skiriama kompensuoti dalį darbo užmokesčio, kuris buvo sumokėtas per prastovą.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 18  
.