Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penktoji karantino diena: sprendimas dezinfekuoti daugiabučių laiptines, leidimas saviizoliacijai naudoti Veisiejų TVM patalpas ir gyventojų pranešimų gausa
2020-03-20

Rytoj ir poryt, kovo 21 ir kovo 22 dienomis, prevenciškai bus dezinfekuojamos visos Lazdijų rajono daugiabučių laiptinės. Nesvarbu, kas jas administruoja – UAB „Lazdijų vanduo“ ar atitinkamų namų bendrijos. Svarbu tai, kad dezinfekavimui skirtos lėšos nebus įtrauktos į gyventojų mokamų mokesčių sąskaitas.

 

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos dalis patalpų karantino laikotarpiu bus skirtos gyventojų saviizoliacijai. Ši galimybė atsirado šiandien Švietimo ir mokslo ministerijai teigiamai atsakius į merės A. Miškinienės prašymą leisti minėtos mokyklos esančias apgyvendinimui skirtas patalpas karantino laikotarpiu pritaikyti saviizoliacijai tų asmenų, kurie neturi galimybės tą daryti artimoje aplinkoje.

Savivaldybė gavo dezinfekcinių priemonių, kaukių, pirštinių papildymą. Dar vienas gausus papildymas savivaldybę pasieks kitos savaitės pradžioje. Atsakingi specialistai aktyviai bendradarbiauja su visų savivaldybės įstaigų darbuotojais – stengiamasi, kad apsaugos priemonių jiems nepritruktų.

Vykdant rekomendacijas, be didelių išlaidų, ūkiškai bet tinkamai paruoštos transporto priemonės galimai sergančių gyventojų pavežėjimui – vairuotojas atskirtas nuo vežamųjų. Šiomis priemonėmis iš oro uostų į paskirtas saviizoliacijos patalpas parvežami asmenys galimai turėję kontaktą su sergančiu koranovirusu ir neturintys jokių galimybių parvykti į saviizoliacijos būstą patys. Šiuo metu saviizoliacijai savivaldybės įrengtuose būstuose apgyvendinti 5 rajono gyventojai.

Savivaldybė gavo nusiskundimų, kad VšĮ Lazdijų kultūros centras darbuotojams neišmokėti atlyginimai už vasario mėnesį. Taip pat – pinigai už kasmetines atostogas, kad darbuotojai galimai ne savo noru karantino laikotarpiu pasirinko kasmetines apmokamas atostogas. Į skundus reaguota nedelsiant – atlyginimai išmokėti, dėl kitų skunduose išdėstytų aplinkybių merės prašymu aiškinasi atsakingi savivaldybės administracijos darbuotojai. Primename, kad rajono vadovės pozicija dėl priverstinių atostogų ar priverstinio nedarbingumo buvo ne kartą skelbta ir ji yra griežta – to būti negali. Dėl to, kad šalyje paskelbtas karantinas, nei savivaldybės, nei jos reguliavimo srities įstaigų darbuotojai negali būti verčiami rašyti prašymus dėl kasmetinių apmokamų atostogų ar imti nedarbingumo pažymėjimus. Pagal galimybes rūpintis darbuotojais prašoma ir privataus verslo.

Pagaliau! VšĮ Lazdijų ligoninės naudai baigėsi teisminiai ginčai dėl VšĮ „Lazdijų ligoninė“ įsigyto rentgeno aparato. Galutiniu Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu patvirtinta, kad ligoninė iš UAB „Limeta“ jį įsigijo teisėtai, laikydamasi viešųjų pirkimų nuostatų. Primename, kad lėšas – beveik 138 tūkst eurų – Lazdijų ligoninei rentgeno aparatui įsigyti buvo skyrusi Sveikatos apsaugos ministerija iš valstybės biudžeto Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo 2018–2025 metų programos.

Atsižvelgiant į transporto srautą per Lazdijų pasienio postą, atnaujintas visų sunkiasvorių transporto priemonių eismas, neribojant jų svorio.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis