Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šeštoji karantino diena: dezinfekuojamos daugiabučių laiptinės, uždarytos sporto erdvės ir vis didėjantis gyventojų sąmoningumas
2020-03-21

Šeštadienis rajono vadovams ir atsakingiems specialistams buvo iš tiesų darbingas. Šalyje paskelbtas karantinas diktuoja savo ritmą ir sąlygas. Visi stengiasi padaryti viską, ką gali, kad gyventojams ir dirbantiesiems tikimybė užsikrėsti koronavirusu būtų sumažinta iki minimumo. Darbadienis ar laisvadienis šiuo metu jau nebesvarbu, negalima delsti nė minutės jei galime padėti ir mažinti rizikas užsikrėsti.

 

Svarbiausios šios dienos aktualijos:

1. Kaip ir buvo žadėta – pradėta vykdyti Lazdijų rajono daugiabučių laiptinių dezinfekcija. Šiandien dezinfekuotos Lazdijų ir Veisiejų daugiabučių laiptinės, rytoj bus dezinfekuojami kaimiškosiose vietovėse esantys daugiabučiai ir dvibučiai. Savivaldybės merė Ausma Miškinienė pažymi, kad daugiabučių laiptinių dezinfekcijai išleistos lėšos nebus įskaičiuotos į gyventojų sąskaitas ir, jei situacija ir toliau išliks grėsminga, daugiabučių laiptinės, atsižvelgus į poreikį, bus dezinfekuojamos pakartotinai.

2. Lazdijuose situacija išlieka stabili. Koronavirusas kol kas nenustatytas nė vienam Lazdijų rajono gyventojui. Apsauginių ir dezinfekcinių priemonių kol kas pakanka, rūpinamasi, kad jų nepritruktų ir gydymo bei globos įstaigose. Jums taip pat rekomenduojame pasirūpinti dezinfekcinėmis priemonėmis, namuose reikėtų dažnai valyti paviršius, nepamiršti plauti rankų. Išeinant iš namų rekomenduojame užsidėti apsauginę kaukę bei pirštines.

3. Gyventojai iš užsienio grįžta sėkmingai ir dažniausiai saviizoliuojasi savo būstuose. Kol kas savivaldybė yra apgyvendinusi 5 gyventojus, kurie sugrįžo iš užsienio ir galimai turėjo kontaktą su sergančiu koronavirusu, bet neturėjo jokių galimybių saviizoliuotis namuose. Kol kas jie visi jaučiasi gerai, jokių koronaviruso ligos požymių nejaučia. Tikimės, kad gerai jaučiasi ir visi kraštiečiai, kurie saviizoliavosi savo namuose. Vis dėl to primename, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją koronos liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

4. Pastebimas gyventojų sąmoningumo didėjimas, bendruomeniškumas, tačiau vaikai ir jaunimas vis dar nevengia kontaktų atvirose sporto ir laisvalaikio erdvėse. Dėkojame visiems, kurie laikosi karantino. Suprantame ir jaunimo norą bendrauti, tačiau situacija iš tiesų rimta ir šiuo metu turite kiek įmanoma labiau vengti tiesioginio kontakto. Dėl to karantino laikotarpiu, pagal galimybes, bus uždarytos VšĮ „Lazdijų sporto centro“ ir ugdymo įstaigų lauke esančios sporto erdvės. Tėvų ir globėjų prašome saugoti savo vaikus, nes jie, nors ir nėra priskiriami rizikos grupei, gali užsikrėsti koronavirusu ir tapę viruso nešiotojais gali užkrėsti Jus, senelius ar kitus sutiktus gyventojus.

5. Savanorystė ir pagalba greta esančiam šiuo metu pati svarbiausia. Lazdijų rajono gyventojams karantino laikotarpiu pritrūkus maisto, vaistų ar kitų būtinųjų priemonių padėti skuba tiek seniūnai, tiek socialiniai darbuotojai. Rajone aktyviai veikia ir visą Lietuvą vienijanti savanorių organizacija „Stiprūs kartu“. Jie gavę prašymą iš gyventojų nedelsdami susisiekia su merės patarėja Sonata Dumbliauskiene ir kartu organizuoja pagalbą tam, kuriam jos reikia. Suprantame, kad vienišų gyventojų, kuriems galimai reikalinga pagalba rajone yra nemažai. Tikėtina, kad yra tokių apie kuriuos nežinome, dėl to prašome Jūsų informuoti mus apie visus jums žinomus asmenis, kuriems negalite padėti patys.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis