Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešiasdešimt aštuntoji karantino diena: abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis, karantino mūsų gyvenime vis mažiau – daugėja kultūrinių renginių
2020-05-22Šiandien – ypatinga diena rajono švietimo bendruomenei: abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis.  185 jauni mūsų rajono žmonės išeina kurti savo gyvenimų, turtinti mūsų krašto, būti  jo ateitimi. Socialiniuose tinkluose dalindamiesi šios dienos įspūdžiais, vieni apgailestauja, jog šiemet dėl karantino jie negalėjo nei deramai pasipuošti, nei tradiciškai atšvęsti. Kiti sako, jog kaip tik dėl šio išskirtinumo paskutinis skambutis liks atmintyje visam gyvenimui. Pirmą kartą po daugelio metų Lazdijų centre nepasirodė ir spalvingai išpuošta abiturientų automobilių kolona. Tačiau kiekviena rajono mokykla, turinti dvylika klasių, šią dieną paminėjo. Seirijų Antano Žmuidzinavičius gimnazijos gimnazistai paskutinę pamoką surengė kieme.

 

Rajone, Vyriausybei  atlaisvinus karantino reikalavimus kultūros renginiams, jau žengti pirmieji žingsniai. Šią savaitę tradicinį, jau aštuntus metus organizuojamą renginį - pavasarinių poezijos skaitymų popietę "Alyvoms sužydėjus", surengė Veisiejų kultūros namų darbuotojai. Kasmet ji vykdavo kultūros namų kiemelyje.  Savo arba savo pamėgtų poetų eilėraščius skaitydavo Veisiejų miestelio žmonės. Šiemet surengti virtualūs poezijos skaitymai. Eilėraščius skaitė mūsų kraštietis, poetas Juozas Žitkauskas,  Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokytoja Irena Vaivadienė,  Dzūkijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskienė. Muzikiniais intarpais renginį pagyvino Laimis Juškaitis ir Renata Bučionienė. Renginiu pasigrožėti galite:  –   https://www.facebook.com/veisieju.kulturosnamai/videos/2892017410876196/

Vakar Lazdijų kultūros centro kiemelyje surengtas taip pat tradicinis renginys – Gitarų  pavasaris „ Kaip žydėjimas vyšnios“. Šį ir kitą savaitgalį renginius, laikantis visų karantino reikalavimų, dažniausiai atvirose erdvėse, planuoja ir kitos Lazdijų kultūros laisvalaikio salės, kaimų bendruomenės.

 Iš savivaldybės paruoštų būstų,  atlikę 14 dienų saviizoliaciją, į namus išvyko 2 rajono gyventojai.  Grįžo ir juose apsigyveno taip pat 2 iš užsienio sugrįžę mūsų rajono žmonės. Šiuo metu čia gyvena  16 asmenų. Dar viena mūsų rajono gyventoja, grįžtanti iš Londono per Frankfurtą, bus parvežta savivaldybės specialiai pritaikytu transportu.

 Per pastarąją parą susirgimų dėl CIVID-19 mūsų rajone nebuvo. Pasikeitus SAM ministro-operacijų vadovo sprendimams dėl privalomų COVID-19 tyrimų, sumažėjo ėminių skaičius ir mūsų rajone. Šiandien  karščiavimo klinikoje buvo paimti tik 3 ėminiai: vienai į karščiavimo kliniką medikų atsiųstai rajono gyventojai ir 2 asmenims, kurie ruošiami stacionariam gydymui Lazdijų ligoninėje.

Šią savaitę Lietuvoje buvo užfiksuota daugiau nei įprastai susirgimų dėl COVID-19 atvejų: antradienį – 15 atvejų, trečiadienį – taip pat 15, o ketvirtadienį – 16.  Tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai šios statistikos nedramatizuoja.  Jų teigimu, pastarieji nauji atvejai susiję su židiniais, tačiau kol kas viruso plitimo visuomenėje nėra pastebima. Susirgimų skaičiaus padidėjimas  gali  pasirodyti po 14 ar 28 dienų, kai buvo pašvelninti karantino apribojimai, t. y. nuo gegužės 18 dienos.  Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro pateiktais duomenimis, šiuo metu 29 šalyse yra stebima COVID-19 mažėjimo tendencija. Tarp jų – ir  Lietuvoje.

 

 

 


Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis